Wakacje z biurem czy bez?

Wakacje to czas odpoczynku, inspiracji, zadbania o siebie i czasu, który można dowolnie wykorzystać. By były naprawdę udane warto wziąć pod uwagę parę istotnych rzeczy, które zweryfikują nasz sposób planowania. Można bowiem zorganizować wakacje z biurem lub bez. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i tego, co jest naszym priorytetem.

Kiedy najlepiej z biurem podróży?

Jeśli planujemy wakacje w odległe zakątki świata, w takie, w które nie dolatują tanie linie lotnicze, a wyżywienie i transport do hotelu czy pensjonatu może stanowić wyzwanie – najlepiej decydować się wtedy na wczasy z biurem podróży. Jak wiadomo bowiem, sprawdzone biuro podróży ma swoich partnerów wśród przewoźników, czy hotelarzy dlatego potrafią oni wynegocjować najlepsze stawki za najdogodniejszy standard. Wtedy jednak trzeba pamiętać albo o poszukiwaniu ofert znacznie wcześniej, albo z dreszczykiem emocji i dozą elastyczności. – na last minute.

To także opcja dla podróżniczek, które lubią mieć wszystko zorganizowane wcześniej i nie chcą w wakacje mierzyć się z kolejnymi wyzwaniami. Wtedy wykupienie wycieczki jest najłatwiejszą opcją, która cenowo bardzo często jest równie korzystna co wakacje na własną rękę.

Kiedy warto pomyśleć samej o zorganizowaniu wakacji?

Wyjazd na samodzielnie zorganizowane wczasy to coś dla tych kobiet, które są indywidualistkami i niekoniecznie lubią jeździć tam, gdzie wszyscy i oglądać to, co jest w programie. Takie wakacje jednak najlepiej sprawdzą się w miejscach, do których dolatują tanie linie lotnicze, i w których wcześniej zabukujemy sobie dobry nocleg.

Warto wtedy jak najwięcej dowiedzieć się o danym kraju, kosztach transportu, możliwościach zwiedzania, czy ciekawych miejscach, aby coś zjeść. Jeśli nie mamy sztywno określonych preferencji co do danego kraju i miasta, można poszukiwać różnych rozwiązań, z czego wiele może okazać się bardzo tanich i przyjemnych. Łatwiej jednak będzie podróżować w ten sposób poza sezonem, niezależnie od miejsca.