Japonia

Japonia to dla nas, Europejczyków, dość egzotyczny kraj, który przyciąga swoją kulturą, obyczajowością, i po prostu chęcią zobaczenia innego świata: miejsc posiadających nowoczesne rozwiązania, znakomitą architekturę, zawsze świeże jedzenie. Tradycją jest sakura, czyli kwitnące wiśnie, które napawają duszę pięknym wyglądem. Reszta jest możliwa do zobaczenia w czasie każdej wycieczki.

Gdzie pojechać i co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Japonii należy dokładnie zaplanować i wcześniej zaopatrzyć się we wszelkie rezerwacje noclegowe, a także bilety wstępu. Do zobaczenia jest bardzo dużo, wobec czego poniżej są miejsca ,,must see” całej wyprawy do Japonii:

Tokio – nowoczesne miasto, które samo w sobie jest centrum zwiedzania – można tu spacerować godzinami, podziwiać wieżowce, sklepy, restauracje; do tradycyjnych punktów zalicza się: tereny pałacu cesarskiego, parki i świątynie, ulicę sklepów kulinarnych Kappabashi, sztuczną wyspę Odaibę, a także okolice Tokio: Kamakurę, Nikko, Yokohamę, wspinaczkę na górę Fuji;
Kioto – dawna stolica Japonii, która skrywa w sobie starą zabudowę, pałac cesarski, zamek, oraz piękną naturę, gdyż jest położone w dolinie między górami; spacer wiosną nad rzeką Kamogawą obfituje w niezapomniany widok na kwitnące nad jej brzegiem wiśnie;
Osaka – tutaj zatrzymają nas zamek, oceanarium, oraz samo centrum miasta, które emanuje współczesnością;
– miasto Matsumoto – jest położone u podnóża Alp Japońskich, i zawiera w sobie piękne krajobrazy; istotnym punktem zwiedzania jest Zamek Kruków z XVI w., a także dostępne dla turystów onseny, narty, wspinaczki;
Nara – pierwsza stolica Japonii, w której znajduje się jedna z najstarszych świątyń oraz muzeum sztuki japońskiej.

Japonia – ciekawostki dla podróżniczek

Podróż podróżą, lecz warto zwrócić także uwagę na obywateli i rodowitych mieszkańców Japonii. Jeśli znamy ten język, łatwiej będzie się porozumieć, a mając do dyspozycji angielski, nie zawsze znajdziemy szybką odpowiedź. Najważniejsze jest to, że w większości miejsc znajdują się angielskie słowa, które uproszczą poruszanie się różnymi środkami transportu.

Najniższy na całym świecie wskaźnik przestępczości, powoduje, że możemy czuć się tutaj bezpiecznie bez względu na to, gdzie się znajdziemy. Co więcej, jest to kraj przyjazny dzieciom, które znajdą dla siebie mnóstwo atrakcji.
Do Japonii warto wybrać się wiosną lub jesienią, kiedy temperatury powietrza umożliwią zrealizowanie każdej wycieczki, czy też spaceru po centrum miasta. Wakacje w tych porach roku będą niezapomniane.