Bolonia

Kobietom szukającym świetnej destynacji na wakacje można śmiało polecić Bolonię, czyli włoskie miasto. Możliwe jest zwiedzenie jej pieszo. Nie brakuje rzemieślniczych sklepów, kawiarenek, lokali gastronomicznych z regionalnymi przysmakami. Znajdzie się coś dla miłośniczek zabytków architektury, dzieł sztuki. W przypadku Bolonii można liczyć na znalezienie tanich biletów lotniczych.

Bolonia – jakie atrakcje?

Bolonia słynie z ciekawych zabytków architektonicznych. Można je poznać między innymi po ceglanej zabudowie, wieżach i portykach. Sercem Bolonii jest plac Piazza Maggiore, na którym znajdują się gotyckie budynki. Na jego terenie organizowane są rozmaite spotkania i wydarzenia kulturalne. Przy placu mieści się Bazylika Świętego Petroniusza. Jest ogromna, przez co robi duże wrażenie. Stanowi jedną z największych na świecie świątyń zbudowanych z cegły. Przy wejściu znajdują się żołnierze pełniący całodobową wartę.

Uniwersytet, teatr i biblioteka

Warto również odwiedzić gmach służący dawniej jako uniwersytet. Wrażenie robią przepiękne freski i herby. Na szczególną uwagę zasługuje teatr anatomiczny i biblioteka. Warto wybrać się na plac Neptuna, na którym jest fontanna z rzeźbą władcy mórz. Godnym polecenia miejscem będzie dobrze Biblioteca Salaborsa. Podłoga jest przeszklona, dzięki czemu można podziwiać świetnie zachowane ruiny budynków. Warto skorzystać z okazji, bo nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami. Jeśli kogoś interesuje zobaczenie średniowiecznej sieci kanałów, to powinien odwiedzić Via Piella.

Wieże i kościoły

Najlepszy widok na miasto gwarantują Dwie Wieże. Warto wejść na sam szczyt, aby móc ujrzeć panoramę miasta. Atrakcją jest także Bazylika Świętego Szczepana. Składa się na nią aż siedem kościołów, które został ze sobą połączone. Najstarszą świątynia w stylu średniowiecznym jest Bazylika Grobu Pańskiego. Powstała ona na wzór świątyni w Jerozolimie. Najlepszym czasem na wycieczkę do Bolonii jest okres od maja do września. Można liczyć na przyjemne ciepło i minimalne opady atmosferyczne.