Lazurowe Wybrzeże

Lazurowe Wybrzeże to przepis na wakacje marzeń. Ta część Francji, ulokowana w regionie Prowansja-Alpy posiada wszystko, co tylko można sobie wyobrazić, by spędzić tu czarodziejskie chwile. Ekskluzywne kurorty na Lazurowym Wybrzeżu kuszą turystów, a piękne plaże pozwalają leniuchować cały dzień wśród promieni słońca.

Zwiedzanie zaczęłam od miasta Saint-Tropez, które oprócz złotych piasków posiada także ciekawe zabytki, takie jak cytadela czy kościół Saint-Tropez. Moją uwagę przyciągały również ekskluzywne butiki oraz klimatyczne restauracje. Można tu również zrobić sobie zdjęcie w miejscach, w których kręcono filmy z żandarmami a także zobaczyć Musee d’Annonciade.

Ważnym punktem programu na Lazurowym Wybrzeżu był również Cannes, który łączy w sobie dwa odmienne światy – drogie hotele z własnymi plażami wtapiają się w krajobraz uboższej okolicy. Przepych i niebotyczne ceny łączą się z obsługą na najwyższym poziomie i zapewniają wakacje z wyższej półki. Najwięcej eleganckich butików można znaleźć na ulicy d’Antibes, a nadmorskie bulwary otoczone egzotyczną roślinnością kuszą by się tu zatrzymać na dłużej.

Cannes nocą budzi się jakoby po raz drugi. Cudownie było zatrzymać się tu na kolację, zwłaszcza że stoliki z zapalonymi świecami pojawiają się wśród ulic nie wiadomo skąd, a tutejsze przysmaki są przepyszne. Również port nocą wygląda naprawdę wspaniale, słychać zewsząd orientalną muzykę, a często organizowane są tu imprezy w czasie których można zobaczyć pokaz sztucznych ogni.

Najbardziej urzekła mnie jednak Nicea. To miasto, które zawiera w sobie wszystko, co tylko można skojarzyć z idealnym wypoczynkiem. W kawiarniach przeróżnych i niezwykle uroczych można delektować się kawą spoglądając za okno, a na nadmorskim bulwarze Promenade des Anglaise, pełnym plam i kwietników, zapomnieć o całym świecie. Kierując się w głąb lądu z zafascynowaniem patrzyłam jak zmienia się krajobraz, miast kurortów wyrastały góry, wąwozy i rzeki tworząc widok zapierający dech w piersiach.

Monako

Monako

Niezwykłym miejscem na Lazurowym Wybrzeżu jest także Monako (oficjalna strona tutaj), księstwo które zachwyca specyficzna atmosferą, zabytkami i szczytami górskimi. Cudownie było móc zobaczyć Palais de Princes – oficjalną rezydencję księcia oraz Ogród Różany księżnej Grace, gdzie gaje oliwne i palmowe oraz ponad 4 tysiące róż sprawiało, że czułam się tu jak w rajskim ogrodzie.

Piękna jest również tutejsza katedra oraz Musee Oceanographique, w którym czekają akwaria zawierające faunę morską z przeróżnych zakątków na całym świecie. Oczarowana wpatrywałam się w ogromne rekiny oraz żółwie, a także liczne mniejsze stworzonka o wszystkich kolorach tęczy. Lazurowe Wybrzeże to zdecydowanie miejsce, które trzeba odwiedzić!