Bałkany

Bałkany to kierunek, który przyciąga, bo nie jest sztampowy. To miejsce dla kobiet, które lubią oryginalne propozycje, a jednocześnie pragną słońca, plaż, uroczych miasteczek i niezwykłej historii. Idealnym pomysłem dla każdej podróżniczki jest wycieczka objazdowa, dzięki której poznamy niesamowity klimat tego miejsca. W Bałkanach można się zakochać i wracać tu co roku odkrywając za każdym razem coś innego.

Jakie miejsca najlepiej odwiedzić? Podróżniczka radzi!

Wybierając się na Bałkany koniecznie trzeba zobaczyć miejsce znane, lecz raczej owiane tajemnicą i trudną historią. Dlaczego? By sprawdzić jak żyje się tu dziś. Mowa oczywiście o Sarajewie. To miasto niezwykle orientalne, pełne kawiarni i kafejek, z meczetem Gazi Husrev-begova, szkołą muzułmańską Medresa Seldżukija czy miejskim bazarem – Bascarsija.

Niezwykły, a wręcz bajeczny jest także Mostar. Wiele ludzi przyjeżdża specjalnie, by zobaczyć to miejsce. Miasto to prezentuje się niezwykle pięknie zwłaszcza wieczorami, a przede wszystkim znajdujący się tutaj most oraz starówka.

Bałkany to także magiczna Neretwa, która przepływa przez Hercegowinę oraz Bośnię. Jej kolor urzeka, bowiem to intensywny turkus, a widoki, które można podziwiać wokół są warte zachodu.

Niezwykle urocze miasteczka czekają zaś w Chorwacji. Jednym z nich jest Rovinja z malowniczym portem oraz możliwością kąpieli w okolicach katedry im. św. Eufemii, która góruje nad miastem. Poza tym panuje tu iście włoski charakter, zwłaszcza jeśli chodzi o jedzenie. Kalmary smakują tu wyśmienicie, a jeśli dodać do tego niezapomniane widoki to już można zaliczyć to miejsce do wartych uwagi.

Wybierając się do Czarnogóry zaś koniecznie trzeba zwiedzić Sveti Stefan. Dlaczego? Bo czeka tu jeden z najpiękniejszych widoków w tym kraju. Nawet jeśli spogląda się na ten zakątek z oddali. Warto tu zjeść kolację i się zatrzymać na moment, by chłonąć atmosferę tego zakątka świata.

Bałkany to również słynna Boka Kotorska, a także znajdujące się tu Kotor i Perast. Oczywiście nie sposób pominąć niezwykłej Albanii oraz miasta Berat, które nazywane bywa miastem tysiąca okien. Mnóstwo tu malutkich domków ulokowanych na wzgórzu oraz widoków, które na długo pozostają w pamięci.

Jak widać propozycji jest naprawdę wiele, nie mówiąc już o ilości rajskich plaż, których nie brakuje w Czarnogórze czy Albanii, a także o skarbach Bośni. Bałkany to obszar pełen perełek przyrodniczych i architektonicznych. Można tu prawdziwie się zrelaksować i dać się ponieść panującej tu atmosferze, nieco odmiennej w każdym mieście i miasteczku.