Aktywne wakacje

Wakacje to idealny moment na to, by mieć więcej czasu na ulubione aktywności i wśród pięknych widoków, w rajskich miejscach, dać się ponieść przygodzie. Wśród propozycji dla kobiet pragnących spędzić wczasy inaczej niż zwykle można znaleźć wycieczki rowerowe, wyjazdy z zumbą, SPA czy wyprawy trekkingowe lub trampingowe. Świetnym pomysłem na pewno będą też wyjazdy nurkowe czy spływy kajakiem.

Pomysły na aktywne wczasy – wybierz coś dla siebie

Niewątpliwie najbardziej odpowiadającym krajem dla kobiet, które kochają jazdę na rowerze jest Norwegia. Ogrom interesujących tras może wywołać pozytywny zawrót głowy. Najbardziej znanym zakątkiem zaś do tego typu aktywności jest przylądek Nordkapp, który zarazem jest najdalej wysuniętym na północ punktem w Europie.

Świetnym pomysłem jest także przejazd rowerowy drogą św. Jakuba, która prowadzi do katedry Santiago de Compostela. Warto to zrobić przede wszystkim dla niesamowitych widoków. Zresztą nie tylko natura, ale i architektura Hiszpanii północno-zachodniej potrafi zachwycić.

Aktywne kobiece wakacje mogą oznaczać także rzecz jasna trekking. Świetnym pomysłem jest ten po południowych Alpach, a w szczególności Alpy Julijskie. Na odkrycie czekają także włoskie Dolomity. Podróżniczki zaś, które kochają wspinaczkę, na pewno odnajdą się w hiszpańskim El Chorro. Kolejnym kierunkiem wymarzonym dla nich na wakacje jest mała wyspa na Morzu Egejskim – Kalymnos.

Jeśli zaś ma się ochotę na wakacje bardziej ekstremalne, to zawsze można wybrać się do Szwajcarii, na rzekę Lütchine i spróbować raftingu. To spływ pontonem po górskiej rzece, jednakże całkiem bezpieczny, gdy wybiera się miejsce o niższym stopniu trudności oraz jest się w towarzystwie odpowiednio przygotowanego instruktora.

Wspaniałym pomysłem na wczasy na pewno okaże się także safari nurkowe. Miłośniczki tego rodzaju aktywności mogą wybrać na to chociażby Tajlandię, a dokładniej Phuket. Tam czeka nurkowanie na Similanach czy Richelieu Rock. Zróżnicowane rejony nurkowe, wspaniałe gatunki ryb oraz niezwykłe, podwodne skarby czekają tutaj tylko na odkrycie. Idealne miejsce dla kobiet, które kochają nurkowanie.

Aktywne wakacje to wspaniały pomysł dla tych kobiet, które uwielbiają ruch, przygodę, zmiany i czują, że właśnie w taki sposób chcą odpoczywać. To także świetna propozycja dla osób, które kojarzą wakacje z leniuchowaniem, bo zawsze warto spróbować czegoś nowego. Dodatkowym atutem takiego wyjazdu jest zazwyczaj możliwość poznania nowych osób, kultury i tradycji danego kraju i zadanie o swoją formę.