Barcelona

Barcelona kusi, zachwyca, czaruje – to miasto, w którym można się zakochać. Niezwykła architektura, ogrom atrakcji czekających na turystów czy magicznych miejsc sprawia, że pragnie się tutaj wracać i odkrywać na nowo to, czego nie sposób znaleźć nigdzie indziej. Spacery, zakupy, barwy i zapachy – Barcelona ma naprawdę dużo do zaoferowania.

Przede wszystkim należy zobaczyć zachwycające arcydzieło architektoniczne Gaudiego czyli słynną Sagrada Familia. Jej rozmiary i możliwość zobaczenia miasta z dość dużej wysokości sprawiają, że to idealne miejsce na spojrzenie w zupełnie inny sposób nie tylko na Barcelonę, ale i na życie.

Potem można odpocząć spacerując po starej dzielnicy Barrio Gotico, by poczuć klimat tego miasta i po prostu się zapomnieć. Warto zajrzeć również do Parku Guell, w którym znajdują się przeróżne dzieła twórcy Sagrada Familii oraz odwiedzić Pable Espanyol na Górze Montjuic. Miejsce to jest bowiem magiczne, przypomina skansen, a podziwiać w nim można repliki najbardziej znanych zabytków Hiszpanii w mniejszej odsłonie.

Barcelona to oczywiście także sztuka wysokich lotów. Na miłośników piękna zaklętego w obrazach czeka Muzeum Picassa, którego odnalezienie nie należy do najłatwiejszych. Warto jednak podjąć wyzwanie.

Niesamowitą atrakcją miasta jest również Fontanna na Montjuic. Zachwyca feerią barw, zwłaszcza po zmroku. To idealne miejsce na spędzenie romantycznego wieczoru wśród wodnej kaskady i gry świateł. Po pokazie zaś cudownie jest przejść się po jednym z najsławniejszych deptaków na całym świecie, który także czeka w tym magicznym mieście – La Ramblas.