Katalonia

Katalonia kryje w sobie niezwykłe piękno, któremu nie sposób się oprzeć. Barcelona przyciągająca charakterystycznymi zabytkami architektury Gaudíego; klimatyczna Girona oraz popularne kurorty nadmorskie jak np. Lloret de Mar to największe atrakcje regionu. Wycieczka po Katalonii sprawiła, iż do kraju powróciłam z nowym bagażem podróżniczych doświadczeń.

Katalonia – co zwiedzić w ojczyźnie Gaudíego?

Swoją wyprawę po pełnej uroku Katalonii postanowiłam rozpocząć od Barcelony, perły architektury Gaudíego, w której zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Przebywając w mieście, warto wybrać się do bajkowego Parku Güell, gdzie na uwagę zasługuje oryginalna Sala Kolumnowa oraz kolorowe domki, wyglądem przenoszące w świat słodkiego dzieciństwa. Symbolem miasta bez wątpienia jest zaś potężna katedra Sagrada Familia, która podobnie jak Park Güell, została zaprojektowana przez Antonio Gaudíego. Barcelona urzekła mnie również pozostałymi dziełami słynnego architekta, jak np.: Casa Milà czy Casa Batlló oraz malowniczym portem.

Barcelona w Katalonii, Hiszpania

Kolejnym etapem mojej podróży po Katalonii była zaś zabytkowa Girona, pełna starych wąskich uliczek, interesujących architektonicznie obiektów oraz kameralnych restauracji. Szczególne wrażenie w mieście wywarła na mnie dzielnica żydowska La Judería, arabskie łaźnie Baños árabes oraz świątynia Catedral de Santa María. Organizując wycieczkę po Katalonii na własną rękę, warto również uwzględnić w swoich planach zwiedzenie miasteczka Besalú, które należy do prowincji Girona i słynie m.in. z klasztoru Monasterio de San Pedro z X w. Miłośnicy słonecznych kąpieli powinni zaś zawitać do słynnych kurortów, jak np. Lloret de Mar czy Santa Susana, które posiadają dostęp do szerokich piaszczystych plaż i ciepłego Morza Śródziemnego oraz zapewniają rozbudowaną infrastrukturę.

Katalonia – kulturowa perełka Hiszpanii

Podróż po Katalonii pozwoliła mi zgłębić tajemnice kultury tego niezwykłego regionu oraz bliżej poznać jego barwną historię. Klimatyczne zakątki zabytkowych hiszpańskich miast, uśmiechnięci ludzie oraz piaszczyste plaże to niewątpliwe atuty wypoczynku w regionie.

 

Angelika