Mediolan

Mediolan jest stolicą mody, idealnym miejscem dla miłośników sztuki i kultury. Atrakcjami są liczne muzea i zabytki światowej klasy. Mediolan jest ogromną metropolią z wieloma ciekawymi miejscami do odwiedzenia. Do wielu z nich można wejść całkowicie bezpłatnie, dlatego warto skorzystać z okazji.

Mediolan – wakacje dla kobiet

Atrakcją Mediolanu jest majestatyczna katedra, jedna z największych świątyń i chrześcijańskich na świecie. Stanowi wizytówkę miasta. Warto przy okazji odwiedzić muzeum katedralne w pałacu królewskim. Ogromną sławą cieszy się teatr La Scala, w którym wystawia się dzieła wybitnych kompozytorów. Przy operze jest także muzeum z szeregiem interesujących eksponatów i zdjęć. Są nawet odlewy rąk dyrygentów.

Kościół Matki Boskiej Łaskawej

Godnym polecenia obiektem do odwiedzenia jest również kościół Matki Boskiej Łaskawej. Został on umieszczony na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W jego wnętrzu znajdują się między innymi freski Leonarda da Vinci. Jeśli ktoś jest zainteresowany jego twórczością, to powinien odwiedzić narodowe muzeum nauki i techniki imienia Leonarda da Vinci. Do obejrzenia są liczne eksponaty. Idealnie ukazują one wizjonerstwo artysty.

Dokąd warto się wybrać?

Bardzo interesującymi atrakcjami w Mediolanie są także biblioteka i pinakoteka ambrozjańska. Można zapoznać się z szeregiem rzadkich książek i manuskryptów. Ogromne wrażenie robi również zamek Sforzów. Jest to świetne miejsce dla miłośników historii i sztuki. Niezwykle prezentuje się także galeria Wiktora Emanuela II z licznymi butikami, restauracjami, kawiarniami i sklepami. Miłośniczkom sportu można polecieć stadion San Siro. Najbardziej wyczekiwanymi wydarzeniami są derby.

Stolica mody

Mediolan jako stolica mody przyciąga osoby, które za nią podążają. Miasto jest ściśle związane z światowymi projektantami. Będzie to raj dla tych, którzy lubią chodzić po butikach i sklepach z ekskluzywną odzieżą. Warto też mieć na uwadze styl życia Włochów. W wielu sklepach nie ma możliwości zrobienia zakupów podczas sjesty. Na ponowne otwarcie trzeba czekać do późnego popołudnia, czyli po rozpoczęciu się pory kolacyjnej.